Červenec 2008

Darren Shan-můj úvod

25. července 2008 v 15:02 Darren Shan
Darren Shan
Dlaší moje superoblíbená série knížek. Nikdy předtím jsem fantasy...ani horory skoro nečetla. Ale Darren mě úplně uchvátil!! Je to super,napínavá a zajímavá série!!! Všechny díly ( zatím jich vyšlo 8,myslím ale,že jich je v angličtině 12) mám doma. Prostě další super příběh!!!
Ehm... tohle je uplně huste obrázek... I když...ne,že bych si ho takhle představovala

Devátá stezka- Obsah

24. července 2008 v 22:17 Mediátor
Mediátor 2- Devátá stezka
V druhém díle má Suze takovou saxy vyrážku na rukou z jedovatýho břečťanu. Byla totiž na mejdanu a lidi jí řekli, že jají nevlastní bratr , který má domácí vězení, e tam taky a že se líbá za křovím( sorry, nepamatuju si přesně kde), s Debbie Mancusovou. I rozhodla se akční Suze, že se přesvědčí, a přesvědčila se tedy. Vlazla do břečťanu. Ale to eště o ničem nevěděla. A pak jí požádal o tanec… Tad… Celkem hezkej… Po tanci však odešel a ani se jí pořádně nepředstavil.
Když se dostala domů, šla si lehnout, když v tu jí probudil vřískot. Vřískot, který slyšela pouze ona a její mrtvý spolubydlící- superatraktivní Jesse. Křik totiž vycházel z hrdla ducha-lépe řečeno mrtvé ženy.,, Řekni to Zrzkovi!! Řekni, že on za mojí smrt nemůže!!,, než se ale chudák rozespalá Suze stačí zeptat na konkrétnější info, žena zmizí. Chudinka, ani teď se nemůže vyspat, zjeví se totiž Jesse a vynadá jí, že měla bejt ohleduplnější. Konečně si lehne a usne. Rozhodne se však po záhadném Zrzkovi pátrat, aby měla mrtvá žena klid, a aby jí nechala spát. Její kamarádka , která ví všechny drby, protože pracuje v novinách, jí řekne, že zrzek je přezdívka majitele několika míst ( lázní atd.) Thadeuse Beaumonta. Vydá se tedy za ním a vyřídí mu vzkaz. Řekne, že se jí ona žena zjevila ve snu. Pana Beaumonta to nadchne.Chce jí vyslýchat. Zachrání jí však muž jménem Marcus a vyvede jí ven. Řekne jí , že Thadeus je tak trošku cvok. Pak Suze zjistí, že Tad, se kterým tancovala na party je Beaumontův syn. Tad jí odveze domů a dají si pusu. Suze si myslí, že tím je případ mrtvé ženy vyřešen.
Mezi tím se jí zjeví duch malého chlapce a chce, aby našla jeho kočku a nechala si jí. Suze s Cee Cee a Adamem jí jdou hledat. Cee Cee zjistí, že vždy, když se Beaumontovým stavbám někdo postavil do cesty, tak vždy ten člověk záhadně zmizel. Pak najdou kočku- Hřebíka ( haha), který se stane Jessovým přítelem.
Pak se jí však v noci se jí však opět zjevím mrtvá žena a vříská :,, Tys mu to neřekla! Pročs mu to neřekla?!,,
Suze to nechápe. Pak jí pozve Tad a pan Beaumont na večeři. Najednou se Tad v hlubokém spánku skácí. Suze si myslí, že pan B. je upír. Když jí chce kousnout, zabodne mu tužku do hrudi. Není však mrtvý, pouze zraněný, Marcus ( jak se Suze dozví- bratr pana B.) jí řekne, že pan B. není upír, poze si to myslí, a že Tada uspal, aby si se Suze mohl promluvit. Pak Suze přijde na to, že všechny lidi, kteří stáli v cestě Beaumontovým podnikům dal Marcus zabít. Ona to řekne Tadovi, ten řekne Marcusovi, že to ví, Marcus jí vtáhne do auta a chce jí zabít. Odveze jí do Beaumontova domu,kde už leží uspaný Tad A ŘEKNE, ŽE JE VYHODÍ DO MOŘE, ABY SE UTOPILI. Když dá Suze pár minut na to, aby si oblékla plavky, začne přemýšlet. Když Marcus opět přijde, rozbije Suze obrovské akvárko ve zdi a přivolá Jesse. Marcus se jí, po překonání prvního šoku, pokusí opět chytit.Ona si však stoupne do prázdného akvária, rozbije dráty od elektrického proudu, hodí je do vody a tím Narcise zabije. Pak v domě začne hořet. Suze vyhodí Tada do bazénu, skočí za ním. O Narcise a pana B. se postará Jesse. Nakonec už nikdy, nikdo o Marcusovy neuslyší, pan B. jde do psychiatrické léčebny a Tad odjíždí pryč. A co ona vřískající žena?? Když Suze přijde domů, zjistí, že její matka vystavila na zeď fotky ze svojí a Andyho ( jejího současného muže), ze svatby její a Suzaninýho taťky ( který je mrtvý), a ze svatby Andyho a jeho (také už mrtvé) bývalé ženy. Na fotce Andyho bávalé ženy pozná Suze vřískající ženu. Ano! Ona zemřela na rakovinu a poslední dny byla v komatu. Andy a děti se rozhodly, že jí z přístrojů odpojí. Nejmladší z nich - Prófa má zrzavé vlasy, a jeho maminka mu říkávala Zrzku. Suze mu to řekne, on se rozbrečí a jeho maminka Suze mlčky poděkuje.

Krajina plná stínů- obsah!!

24. července 2008 v 21:46 Mediátor
Mediátor
Obsah prvního dílu!!! Makali jsme na tom s kámoškou celej večer, takže si toho važte!!!
Krajina plná stínů
Susannah se se svojí mamkou přestěhují do Kalifornie. Susannin tatínek umřel a mamka si našla nového muže, který má už tři syny. Maminčin nový přítel ( Andy) pro ně koupil dům, který je sice krásný, ale starý. To se jí ale nelíbí. Proč? Vždyď kdo by odolal tomu, bydlet v krásném a velikém domě a mít celý pokoj jenom pro sebe? Susannah má však jednoduchý důvod, proč nemá ráda staré domy. Je totiž Mediátor. Asi se ptáte, co to je. Mediátor je skoro normální člověk. Ehm.. skoro. Liší se od lidí jenom tím , že vidí duchy. Může na ně sahat. Může s nimi mluvit. Ale není to jen tak pro srandu. Být mediátor je…úděl. Susannah musí pomáhat mrtvým duším dostat se do nebe. Nebo prostě tam nahoru. A její předtucha se splní. Brzy zjistí, že v jejím pokoji přebývá duch kovboje, který žil před dávnými lety. Je to kovboj se španělskou krví, kterého asi nechala zabít jeho bývalá snoubenka. Jesse se stane Suziným kamarádem.
A teď zpět do děje. Suze musí samozřejmě začít chodit do školy. Její novou školou je křesťanská škola, jejímž ředitelem je otec Dominik. Jen co Suze přijde ke svojí nové skříňce, uvidí u ní ducha dívka, která je stará jako ona. A co dívka nezačne dělat: začne Suze vyhrožovat, že ji zabije.Což si svérázná Suze nedá líbit a jednu jí vrazí. Pak tam přijde otec Dominik a obě je uklidní Pro Suze je šok, že on Heather ( to je jméno mrtvé dívky), také vidí. Otec Dom je totiž také mediátor.
No a najednou přijde další rána: její mladší, ale hodně chytrý brácha- Prófa, zjistí, že v jejím pokoji jsou neznámé síly (Jesse). Suze mu to nějak vysvětlí, jako že je to v pohodě a že to zvládá a že o tom ví.
Heather se pokusí na ní a na jednoho kluka- Bryce shodit trám a zabít je. Suze si jí na poslední chvíli všimne, a zachrání sebe i Bryce. Bryce samozřejmě neví, že se ho snažila Heather zabít, ale prozradí Suze, že měl dívku ( tou byla Heather), že jí dal kopačky, a že ona zazvonila u jejich dveří a vystřelila si mozek. Teď už je Suze jasné, proč se Heather snaží Bryce zabít.
Naše malá akční mediátorka se rozhodne, že s tím něco udělá. V noci se vydá do školy, aby na Heather provedla obřad exorcismu ( aby jí nedobrovolně dopravila na onen svět). To se jí však nepodaří, Heather se naštve a začnou spolu bojovat. Heather po Suze mrskne hlavu sochy a pak jí zavalí. Jako její jediná spása se tam Jesse a zachrání jí. Druhý den ale rozzuřená Heather v řiditelně shodí na Bryce a otce Dominika velikou sochu Ježíše na kříži. Oba to však přežijí, ale kvůli zraněním musejí zůstat v nemocnici.
Otec Dom si na Suze vymůže slib, že se Suze sama už do školy nevydá. Ten ale Suze bez rozpaků poruší a vydá se tam znova. Tentokrát Suze řekne Heather, že jí pomůže, ale Heather si musí stoupnou do kruhu a zavřít oči. Suze začne obřad. Už se nad nimi rozevírá brána na onen svět, když to Heather dojde a snaží se utéct. To se jí však nepodaří, ale než jí vcucne brána na onen svět, stihne na Suze strhnout strop. Najednou se tam objeví její tři bratři. Suze se doví, že Jesse dal Prófovi znamení, že je Suze v nebezpečí a oni ji přišli zachránit.
Bryce se však rozhodne začít chodit do jiné školy, aby zapomněl na Heatheřinu sebevraždu.

Něco málo keců k saxknížce!

24. července 2008 v 21:45 Mediátor
Mediátor-úvod
6-dílou sérii Mediátor o Mediátorce ( jak jinak) Sasannah Simonové napsala moje nej autorka-Meg Cabotová. Jsou to fakt geniální a skvělý knížky... A Jesse je moje love . Ale fakt. Fakt úžasný španěl :). Prostě Mediátor-jedna z mejch nej knížek. Jestli neznáte-zkuste!!!
BeMySpace Layouts HereMySpace Layouts HappyAndMySpace Layouts Writea MySpace Layouts commentToMySpace Layoutsmake happyMySpace Layouts me!