Princezniny deníky- můj saxúvod :)

7. srpna 2008 v 17:25 |  Princezniny deníky
Princezniny deníky!
Další série knížek od Meg Cabot. Má 10 dílů... v češtině jich zatím vyšlo 9 a sice: Princezniny deníky,Místo pro princeznu,Zamilovaná princezna,Povinnosti princezny,Princeznám sluší růžová,Princezna v zácviku,Princezna na večírku,Princezna nad propastí,Princezna Mia a -zatím anglicý 10.díl- Princess forever.
Je to série deníků ,,princezny z Manhattnu,, neboli Mie Thermopolisové. Mia je princezna a budoucí královna jedné malé zemičky sousedící s Monakem- Genovie. Žije s matkou a později s jejím přítelem a malým nevlastním bráškou Rockym a také s kocourem Tlusťochem Luie v New Yorku. Chodí na střední školu a po několik dílů touží po klukovi své kamarádky Lilly- Michaelu Moscovitzovi. Toho nakonec získá- její ,životní láska, jak si myslí,však nevydrží. Mia je magnet na průšvihy,ze všech sse však většinou mistrně vyvlékne a ještě se z ,kolosálních průšvihů, stanou pozitivní věci ( viz vypuštění šneků do zátoky :))
Jsou to fakt zábavný knížky, na Mie mi ale občas vadí její hysterie a přehnané řešení všeho. Nejlepší je její babička- Grandmére,jak jí říká. Clarissa Renaldo (Grandmére) je její noční můra. Učí Miu,jak se má chovat princezna. Grandmére je nesnesitelná, má však i své světlé stránky.
Moje nejoblíbenější díly jsou ,Povinnosti princezny,a ,Princezna na večírku,. Nejkrásnější obal má české vydání ,Princezny nad propastí,.
http://content9.flixster.com/skin/profile/29/47/83/2947831_profile_mbox_background.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava je nej?

Mia 42.1% (8)
Lilly 5.3% (1)
Michael 5.3% (1)
Lars 5.3% (1)
Grandmére 36.8% (7)
Tina Hakim Baba 5.3% (1)

Komentáře

1 Saxoňka Pepka Námořnice Saxoňka Pepka Námořnice | 16. srpna 2008 v 17:21 | Reagovat

Jo!!!!!!!!! Princka je suproň saxoŇ!!! A Gradmer nemá chybu!!

2 Katharina SB Katharina SB | Web | 4. října 2008 v 16:03 | Reagovat

ty žeru

3 Nethie Nethie | Web | 25. října 2008 v 13:08 | Reagovat

To jsou úžasnéé knížky, nejvíítz nad nima žasnu.. lepšíí než filmíík i když ten je tagy skvěleej.. dokonale se dokáže člověk vžít do role.. ooo Grandmere tu bych kopla obcas:D a co Džejpíí ten není v anketěě? to je tagy týpek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
BeMySpace Layouts HereMySpace Layouts HappyAndMySpace Layouts Writea MySpace Layouts commentToMySpace Layoutsmake happyMySpace Layouts me!